Walentynki do wyjątkowe święto dla dwojga zakochanych w sobie ludzi. Przede wszystkim, zakochani ten dzień chcą spędzić w niezwykły sposób, bardzo często zasiadając do romantycznej kolacji przy świecach.

Trzeba wyraźnie powiedzieć o tym, iż na cudowną atmosferę w pomieszczeniu w dużej mierze składają się dekoracje walentynkowe, zarówno wykonane z papieru jak i z kwiatów, które mogą zdobić np. wnętrze restauracji, salonu lub sypialni, gdy chcemy spędzić walelentynkowy wieczór tylko we dwoje.

Oczywiście, dla nikogo nie jest chyba dziwne to, iż motywem przewodnim ozdób na walentynki są serduszka. Z pewnością, w pierwszej kolejności należy wspomnieć o serduszkach wyciętych z papieru, które mogą zdobić firany lub witryny, ale jak najbardziej mogą dekorować one stół świąteczny. Ponadto, mogą również zwisać z sufitu, a także mile widziane są serduszkowe wieńce, wieszane np. nad kominkiem. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszą się kubki i szklani, na które naklejone zostały też  serduszka. Jednym słowem serca w kolorze czerwonym i różowym rządzą wśród ozdób walentynkowych.

Poza tym, z papieru często wykonywane są amorki, w szczególności bardzo tłuściutkie, które zostały uchwycone w różnych zabawnych pozycjach. Oprócz tego, powszechne są też gołąbki, aniołki oraz kwiaty. Należy także powiedzieć o tym, iż na czasie są jeszcze walentynkowe łańcuchy, które mogą zdobić okno.

Oczywiście, nie możemy zapomnieć o świątecznych kartkach walentynkowych, zwłaszcza wykonanych metodą decoupage, które są po prostu śliczne, fantastyczne zdobione. Warto wspomnieć również o papierowych serwetach, na których zostały wycięte walentynkowe wzory.

Na uwagę zasługują też kompozycje kwiatowe na walentynki. Nie ulega wątpliwości to, iż najczęściej są one wykonane z czerwonych lub różowych róż, które uważane są bardzo romantyczne kwiaty.

Z pewnością, do dyspozycji mamy jeszcze goździki, margaretki, gerbery, ale cieszą się one znacznie mniejszym zainteresowaniem. Mile widziane są pojedyncze kwiaty i fantastyczne wiązanki, najczęściej posiadające formę serca.

Na czasie są także stroiki walentynkowe, które stanowią przepiękną dekorację np. stołu. Ogromną rolę też, odgrywają życzenia dołączone do kwiatów lub wypowiedziane osobiście, które powinny być niebanalne, szczere i poruszyć serce ukochanej osoby. Na koniec trzeba wspomnieć o tym, iż idealną dekoracją walentynkową ,zwłaszcza sypialni, będą porozrzucane płatki kwiatów, głownie róż.

Otóż, dekoracje walentynkowe, jak widać, są zdominowane przez serca i kolor czerwony, który jest barwą miłości, a walentynki to przecież właśnie święto zakochanych.