Kwiaty są wręczane z różnych okazji i na pewno nie może ich również zabraknąć podczas zaręczyn, chociaż nie są one obowiązkowym elementem w trakcie oświadczyn.

Oczywiście, mogą one pomóc mężczyźnie zrobić lepsze wrażenie na ukochanej, w szczególności gdy nie spodziewa się ona oświadczyn i młodzieniec nie jest do końca przekonany co do odpowiedzi, jaką może otrzymać od swej dziewczyny.

Natomiast, gdy wszystko jest wcześniej już uzgodnione i zaręczyny są tylko formalnością, to kwiaty będą stanowiły dodatkowo miły akcent podczas uroczystości. Nie ulega wątpliwości to, iż wiele kłopotów może sprawić danemu panu wybór kwiatów, z których ma być sporządzony bukiet zaręczynowy, tym bardziej iż większość kwiaciarni posiada bardzo bogatą ofertę wiązanek okolicznościowych.

Otóż, dobrym wyborem będą bukiety, np. z ulubionych róż, gdyż wtedy mężczyźni mogą być pewni tego, że sprawią ukochanej ogromną radość. Poza tym,  równie śliczne są frezje, goździki, konwalie, fiołki, słoneczniki, tulipany czy stokrotki, a co ciekawe w ostatnim czasie modne są też wiązanki stworzone z różnych gatunków kwiatów, nawet polnych, które są bardzo kolorowe.

Najważniejsze jednak jest to, by stanowiły one idealny dodatek do pierścionka zaręczynowego. Ponadto, tego rodzaju bukiet powinien być starannie ułożony i pięknie ustrojony, w związku z tym najlepiej jest skorzystać z usług florystyki, które z kwiatów wykona dla naszej drugiej połówki prawdziwe arcydzieło.

Należy powiedzieć o tym, iż na zaręczyny wcale nie musimy wręczać dużej wiązanki, gdyż jak najbardziej odpowiedni może być pojedynczy kwiat, które też może zrobić niesamowite wrażenie na ukochanej.

Otóż, do dyspozycji panowie mają jeszcze kosze z kwiatami, ale one są chyba już lekką przesadą, gdyż kwiaty mają być tylko drobnym dodatkiem do oświadczyn, a ogromne kompozycje prezentują się zbyt pompatycznie, jakby na pokaz.

Oczywiście, chyba nikomu nie trzeba mówić o tym, iż kwiaty na zaręczyny muszą być koniecznie cięte, ponieważ rośliny doniczkowe są niedopuszczalne podczas tego typu uroczystości, jednym słowem są w złym guście.

Warto też powiedzieć o tym, iż pięknym zwyczajem podczas zaręczyn jest też obdarowanie kwiatami przyszłej teściowej. Chociaż bukiet dla matki narzeczonej niejednokrotnie wywołuje uśmieszek na twarzy znajomych czy krewnych, to posiada on długoletnią tradycję.

Przede wszystkim, zrobimy na niej pozytywne wrażenie i poniekąd wkupimy się w jej łaski, co przecież jest niesamowicie ważne. A, co najważniejsze nie kosztuje on majątek, a profity z powodu jego wręczenia mogą później być ogromne.