Podczas ślubu w centrum uwagi jest panna młoda, która w tym dniu prezentuje się zjawiskowo. Oczywiście, swój bajeczny wizerunek zawdzięcza ślicznej sukni ślubnej, fantastycznej fryzurze, perfekcyjnemu makijażowi i rewelacyjnie dodatkom, które stanowią idealne uzupełnienie stylizacji ślubnej.

Z pewnością, jednym z podstawowych atrybutów panny młodej jest bukiet ślubny, który wręcza jej pan młody po przybyciu do domu narzeczonej.

Z pewnością, najczęściej jest on dostosowany do kreacji panny młodej, a także wystroju kościoła. Bywa także, iż panna młoda ma wpięte we włosy kwiaty i dobrze by było, aby świetnie one współgrały z wiązanką na ślub.

Nie ulega wątpliwości to, że tego rodzaju bukiety mogą być wykonane z najrozmaitszych kwiatów i przybierać różny kształt w zależności od upodobań panny młodej, tym bardziej że obecnie nie ma najmniejszych problemów ze stworzeniem najbardziej fantazyjnej kompozycji kwiatowej. A, co ciekawe niektóre florystyki specjalizują się wyłącznie w bukietach ślubnych i dekoracjach kościoła na ślub.

Nie ulega wątpliwości to, że przeważnie panny młode decydują się na bukiet z różyczek, zwykle mają one kolor różowy, kremowy lub herbaciany, rzadziej czerwony, ale wiele kobiet decydują się także na kolorowe bukiety np. biało-różowe, a nawet na kwiaty w nietypowych barwach jak niebieski, zielony, pomarańczowy, co jest możliwe dzięki specyfikom do koloryzacji roślin.

Trzeba wyraźnie podkreślić to, iż wspaniale prezentują się bukieciki w formie półkuli, które są ciasno upięte i opierają się zazwyczaj na koronce. Otóż, ten rodzaj wiązanki jest bardzo romantyczny i doskonale pasuje do każdej sukni ślubnej.

Na uwagę zasługują też bukieciki kaskadowe, które są coraz modniejsze. Warto także powiedzieć o tym, iż różane wiązanki ślubne często dekorowane są piórkami, koralikami, wstążeczkami czy trawą.

Ponadto, godne uwagi są również bukiety ślubne z frezji, które wspaniale wyglądają w połączeniu z innymi kwiatami, głownie z różami, storczykami, daliami, ale kompozycja stworzona wyłącznie z frezji jest przepiękna. Najczęściej te delikatne kwiaty występują w białym bądź żółtym odcieniu, a bukiety z nich formowane przeważnie mają kształt berła, dlatego są też niesamowicie wygodne.

Nie można także nie wspomnieć o bajecznych wiązankach goździkowych, które znowu są na czasie. Oczywiście, najpowszechniejsze są klasyczne bukiety z białych i różowych goździków, ale równie znane są też kule kwiatowe, w szczególności warte polecenia są te bukiety, które stanowią połączenie goździków i róż.

Najważniejsze jednak jest to, by bukiet ślubny był wykonany perfekcyjnie, podobał się pannie młodej i stanowił wspaniały dodatek do sukni ślubnej.